12599

Sorularınız İçin Bize Ulaşın

İsim :
E-Posta :
Mesaj :

 

Mesajlar

Uğur Yıldırım
Sayın Mehmet Şeker, Öncelikle bu güzel çalışmalarınız için sizleri can-ı gönülden tebrik ediyorum. Rahmetli dedem, Aktaş Köyünden babamın babası Akçazade Hüseyin Bey; Şeker Fabrikası'nın kuruluşunda 600.- TL.gibi büyük bir meblağı bağışlamış. Aynı zamanda Selvioğlu köyünden Selvizade Rasih (annemin amcası olur) aynı şekilde bağışta bulunmuştur. Bunlara ilişkin bilgileri Doç.Dr.Sadiye Tutsak'ın 'Cumhuriyetin İlk Yıllarında Uşak' ve Doç.Dr.Mehmet Karayaman'ın 'Uşak Şeker Fabrikası'nın Kuruluş Öyküsü' adlı eserlerinden öğrendim. İstirhamım; adı geçenlere ait hisse senetleri ve diğer belgelerin mail adresime gönderilmesi mümkün müdür? Şimdiden derin saygılarımı sunuyorum. Selamlar.

Av.FATİH GÖKHAN KÖKSAL
Merhabalar;Uşak Şeker Fabrikası ile çalışmalarınızdan dolayı Müvekkilim olan Bekir Sıtkı Üstünel dedesinin Uşak Şeker Fabrikalrının kurucularından Hikmet-i Bekir olduğunu söyleyerek tarafımızdan hukuki yardım istemektedir.Bende araştırmalarım sırasında sizin çalışmalarınızı gördüm.Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.
Sayın Av.Fatih Gökhan Köksal
Mesajınıza geç cevap verdiğim için beni hoş görünüz.
Yazdığım kitabın sonuna geldiğim için mesajlara bakma fırsatım olmadı. Sitemdeki yorumları incelerseniz orada gazetelerde, Ortakların Hisselerinin karşılığı hazırlanan yeni belgeleri almaları için ilanları göreceksiniz. Bahsettiğiniz kişinin adı orada var ise benden talep edeceğiniz belge o belgeniz olacaktır.
Benim çalışmamın amacı 1923 - 1948 yılları arası gazetelerde çıkmış olan Uşak Şeker fabrikası, Molla Ömer Oğlu Nuri Bey ve Nuri şeker ile ilgili yazıları araştırmak ve yazmakta olduğum kitabıma dayanak sağlamak idi. Ama bu araştırma sırasında karşıma çıkan ilanları,bu ilanlardan haberleri olmadığına inandığım Uşak halkıyla paylaştım.
Amacım oradan fabrikadan ne kadar pay alırız değildi. Ama gelin görün ki duyan hisseme ne kadar para düşücek diye beni aramaya başladı.
Ben aslında Dedeme yapılan haksızlık ve baskıların ne boyutlara geldiğini toplumla paylaşmak ve kitabıma sağlam ve doğru kaynaklar bularak bunları topluma paylaşmaktı.
Kısacası Şeker ailesinin amacı oradan sağlayacağı her hangi bir para değil hakkı olan iadeyi İtibarı Devlet nezdinde
almaktır.
Bunun dışında da Uşak Şeker fabrikasının Devletin değil On binlerce Uşaklı Eşraf,Esnaf ve Köylülerin olduğunun ispatını sağlamaktır.
Cevap

murat ay
Ben Murat AY İsmail Şeker ile Gökçeada da askerlik yaptım.İsmail Şeker ile tanışıklığım oradandır..kendisine uzun zamandır ulaşamıyorum tlf numaram 5316426944 şu an Muğla da yaşıyorum iletişim kurmama yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler.
Sayın Murat Ay, ben İsmail'in abisiyim sana telefon numarasını veriyorum siz sürpriz yaprak onu arayabilirsiniz. Selamlar.
Cevap

Bilal
Geçen hafta uşak kanalında Nuri Şekerin hayatı anlatılmıştı Mehmet Şeker tarafından. Ben geçen hafta o anlatılana kadar hiç haberdar değildim Nuri Şekerin hayatından. Çok beğendim çok ilgimi çekti. Benim isteğim şudur geçen hafta anlatılan o video kaynağını yayınlar mısınız internette çok araştırdım fakat bulamadım. O geçen hafta Nuri Şekerin Mehmet Şekerin güzel anlatımıyla televizyon uşak kanalında yayınlanan videosunu yayınlarsanız eğer ben çok memnun olurum. Videoyu neden istiyorum ben uluslar arası bi şirkette çalışıyorum ve Nuri Şekerin hayatı benim işime çok şey katacağını ve çok ders çıkartacağımı düşünüyorum ve bu video kaynağına ulaşabilirsem bunu ekipçe ofisimizde izlemeyi düşünüyoruz. Bizi böyle bir önemli tarihimizi tüm gerçekleriyle bilgilenmemizi sağlayan MEHMET ŞEKERE çok teşekkür ediyorum...
Sayın Bilal Bey
Mesajlara geç baktığım için bağışlayınız.
Beğendiğiniz konuyu anlatan benim size yardımcı olabilirsem sevinirim. Uşaklı mısınız bilemiyorum. Ama hiç fark etmez konu ilginizi çekmiş benimde görevim sizlere yardımcı olmak.
www.mehmetseker.com.tr. siteme girecek olursanız orada görsellerde o seyrettiğiniz ve seyredemediğiniz diger proğramları da seyredebilirsiniz.
Sevgilerimle
Cevap

H. Kamil Tanriverdi
Sayin Mehmet bey Dedeniz saygideger Nuri Seker'in anisini yasatma cabanizi saygi ile karsiliyor ve tesekkur ediyorum. Usak seker fabrikasinin 1930 tarihlii bir mektup zarfini size iletmek isterim. Selam ve saygilar. Kamil Tanriverdi
H. Kamil Tanrıverdi
İlginize çok teşekkür ediyorum. Benimde en büyük tutkum Uşak Şeker Fabrikası ile ilgili her ne olursa onları toplayıp arşivlemektir.
Adresimi size vereceğim zarfı bana gönderirsen mutlu olurum.
Cevap

ali erhan
egem tv deki program çok güzel olmuş. Nuri Şeker'in hayatını böyle bilmiyordum. Teşekkürler
Sayın Ali Bey, İlginize teşekkür ederim, Benim amacım, Toplumun, geçmişindeki yaşanan olayların hikayelerini ve gerçekleri birinci ağızdan öğrenmelerini sağlamak, Sahip olduğumuz zenginliklerin meydana gelişlerinin kolay olmadığını bu hizmeti verenlerin yaşadıklarından ders alınması gerekiyorsa, o dersin alınmasını sağlamaktır. Teşekkürler...
Cevap

Elmas Yıldırım
Nuri şeker beyefendi ile ilgili çok araştırma yapmıştım ama o zamanlar böyle bir siteyi bulamamıştım teşekkürler siteniz çok güzel olmuş Mehmet bey çalışmalarınızın devamını dilerim..
Sayın Elmas Yıldırım Hanımfendi, siteme karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim.
Rahmetli Dedemizle ilgili yaptığınız araştırmalar için teşekkür ederiz.Topluma doğru ve birinci elden aktarılacak bilgiler sizin için daha iyi bir kaynak olaması dileğiyle...

Cevap